Skorzystaj z naszej pomocy

Dlaczego warto posiadać ubezpieczenie nagrobka?

Szukasz taniego OC?

Sprawdź najniższą cenę!

  • Porównaj cenę swojego OC i nie przepłacaj!
  • Najniższe ceny na rynku!
  • Pełne wsparcie konsultantów!
Oblicz składkę

Postawienie zmarłej, bliskiej osobie nagrobka to w naszej kulturze wyraz pamięci. W zależności od użytych materiałów nagrobek wiąże się z dużymi kosztami. Chcąc postawić dobrej jakości nagrobek trzeba liczyć się nawet z wydatkiem nawet kilkunastu tysięcy złotych. Oferta materiałów oferowana przez firmy kamieniarskie jest bardzo duża. Pamiętajmy, że nagrobek przez lata będzie poddany wielu próbom. Niestety niespodziewane zdarzenie może doprowadzić do poważnych szkód skutkujących dużymi konsekwencjami finansowymi.

Najczęściej nagrobki ulegają uszkodzeniu przez liczne akty wandalizmu i trudne warunki atmosferyczne. Niestety przed każdym z tych czynników trudno się uchronić. Jesień to czas, gdzie warto wybrać kompleksowe ubezpieczenie nagrobka.  Zmieniająca się pogoda jak opady śniegu, deszcz i silne mrozy mogą sprawić, że nasz nagrobek może ulec popękaniu lub całkowitemu zniszczeniu. Czasem nawet najlepsze środki konserwujące nie uchronią nagrobka przed działaniami mrozu i silnymi wiatrami. Ubezpieczenie nagrobka to idealna opcja dla tych, którym zależy na odpowiedniej ochronie w przypadku zniszczenia przez wandali lub warunki atmosferyczne.

Decydując się na ubezpieczenie nagrobka możemy być pewni, że taka polisa zapewni nam spokój jeśli chodzi o finansowe konsekwencje  związane z uszkodzeniem naszego mienia. Pamiętajmy, że polisa nie zawsze jest osobnym produktem ubezpieczeniowym w każdym Towarzystwie Ubezpieczeniowym. Okazać się może, że ubezpieczenie nagrobka może być dodatkową opcją w pakiecie polisy na dom lub mieszkanie. Dodatkowo rozszerzmy taka polisę o odpowiedzialność cywilną związaną z posiadaniem nagrobka. Takie OC uchroni nasz przed konsekwencjami finansowymi w przypadku, gdy np. nasz nagrobek spadnie na płytę nagrobkową innego pomnika.

Myślisz nad ubezpieczeniem nagrobka? Sprawdź dokładnie co oferują TU i jakie są wyłączenia. Każdemu z nas przecież zależy, by nagrobki naszych bliskich były objęte dobrą ochroną ubezpieczeniową.

 

Skomentuj

Jak ubezpieczyć samochód zabytkowy - wszystkie dokumenty, które musisz mieć!

  • Karolina Szkudlarek

    Niestety nagrobki często padają przedmiotem wandalizmu…Jak wspomniano w artykule nagrobki możemy również ubezpieczyć. Ja wykupiłam tego typu polisę w PandaUbezpieczenia i od tego czasu śpię spokojnie…

Przeczytaj więcej

Jak nie przepłacać za ubezpieczenie? Czytaj więcej
Ubezpieczenie online Czytaj więcej
Limity w ubezpieczeniach turystycznych Czytaj więcej
Ubezpiecz rower! Czytaj więcej
Brak opon zimowych a odszkodowanie Czytaj więcej
Co z ubezpieczeniem OC i AC poprzedniego... Czytaj więcej
Ubezpieczenie taksówki Czytaj więcej
Porównanie ofert ubezpieczenia mieszkania Czytaj więcej
Powstanie baza danych wyłudzaczy... Czytaj więcej
Polisa OC może być droga! Czytaj więcej