Skorzystaj z naszej pomocy

Gdzie ubezpieczyć motocykl?

Szukasz taniego OC?

Sprawdź najniższą cenę!

  • Porównaj cenę swojego OC i nie przepłacaj!
  • Najniższe ceny na rynku!
  • Pełne wsparcie konsultantów!
Oblicz składkę

 

Według polskiego prawa motocykl jako pojazd mechaniczny podlega obowiązkowemu ubezpieczeniu OC. Motocykl musi być również zarejestrowany, niezależnie od tego, czy mamy zamiar poruszać się po leśnych ścieżkach, czy polnych drogach. Korzystanie z motocykla sezonowo, nie zwalnia z obowiązku zawarcia polisy na cały rok. Na szczęście cena polisy OC na motocykl jest niższa w porównaniu do polisy OC samochodu. Zatem gdzie ubezpieczyć motocykl?

Wysokie kary za brak obowiązkowej polisy

Polisa OC motocykla stanowi gwarancję, że w przypadku kolizji, w której osoby trzecie zostały poszkodowane, ubezpieczyciel pokryje koszty wyrządzonej przez nas szkody. Brak polisy oznacza bardzo wysokie kary pieniężne,  a ich wysokość zależy od liczby dni, w których nie mieliśmy ochrony. Oprócz ustawowych kar, jeśli wyrządzimy komuś szkodę w wyniku np. naszych działań na drodze, nie mając ważnej polisy OC, narażamy się na bardzo wysokie straty materialne.

Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny wypłaci wprawdzie odszkodowanie osobom pokrzywdzonym, ale to do nas zwróci się o pełny zwrot kosztów. Jeśli nastąpiły szkody osobowe (utrata zdrowia)koszty odszkodowania zwiększa się kilkakrotnie.

Zniżki za bezszkodową jazdę samochodem mogą się przydać

Towarzystwa ubezpieczeniowe honorują zniżki wypracowane za bezszkodową jazdę samochodem i przenoszą je na ubezpieczenie motocykla, co może znacznie obniżyć cenę polisy.

Autocasco  – dobrowolne ubezpieczenie jednośladu

Jest to dobrowolne ubezpieczenie, które chroni nas na wypadek kradzieży lub zniszczenia jednośladu. Pomoc assistance z kolei może być bardzo pomocne  w przypadku np. usterki naszej maszyny, kiedy niezbędne jest holowanie.

Gdzie ubezpieczyć motocykl?

Wszystkie Towarzystwa Ubezpieczeniowe mają w swojej ofercie ubezpieczenie motocykla, motoroweru lub skutera. Niestety propozycje poszczególnych ubezpieczycieli różnią się znacznie ceną. Dlatego najlepiej sprawdzić dostępne na rynku oferty i dopiero po ich analizie wybrać najkorzystniejszą.

Podajemy przykładowe najniższe ceny na – polisa OC motocykla*:

Warta – 89 zł,

PZU – 95 zł

MTU – 116 zł

*ROMET R 250, rok produkcji 2014 r.

Skomentuj

Jak ubezpieczyć samochód zabytkowy - wszystkie dokumenty, które musisz mieć!

Przeczytaj więcej

Ubezpieczenie turystyczne: Co... Czytaj więcej
Zmiany w kursie na prawo jazdy! Czytaj więcej
PZU dba o środowisko… i... Czytaj więcej
Horrendalne kary za palenie papierosów... Czytaj więcej
Zalety małych samochodów Czytaj więcej
Kolizja z zagranicznym kierowcą. Co zrobić? Czytaj więcej
Brak opon zimowych może wykluczyć... Czytaj więcej
Reklamacja w biurze podróży Czytaj więcej
Ciąża a ubezpieczenie Czytaj więcej