Skorzystaj z naszej pomocy

Jak poprawić bezpieczeństwo jazdy?

Szukasz taniego OC?

Sprawdź najniższą cenę!

  • Porównaj cenę swojego OC i nie przepłacaj!
  • Najniższe ceny na rynku!
  • Pełne wsparcie konsultantów!
Oblicz składkę

Wielu kierowców nawet nie zdaje sobie sprawy jak łatwo można poprawić bezpieczeństwo swoje i pasażerów podczas jazdy. Jaki czynnik w dużej mierze decyduje o bezpiecznej jeździe? Dobra atmosfera i samopoczucie kierowcy. Wydaje się to dość banalne, ale działa.

Każdy miał taką sytuację, że przed wyjazdem na wakacje wszystko robione było na ostatnią chwilę i w stresie. Pośpiech nie sprzyja dobrej atmosferze. Dochodzi do tego fakt, że nie wiadomo jak pomieścić bagaże. Żona upycha różne przedmioty na półce nad bagażnikiem,  a ty wiesz, że jest to niebezpieczne, bo w razie wypadku mogą one zrobić komuś krzywdę. Z kolei dzieci chcą wepchać jakiś plecak na kolana żony, która siedzi na miejscu pasażera obok miejsca kierowcy. To również przecież stwarza kolejne niebezpieczeństwo, bo poduszka powietrzna podczas wypadku może przygnieść plecak do osoby siedzącej na miejscu pasażera i również wyrządzić krzywdę.
Te wszystkie elementy robią z Ciebie tykającą bombę. Poziom stresu staje się wysoki i jesteś w tej chwili niebezpiecznym i nieprzewidywalnym kierowcą.

W takiej sytuacji, wszystkie spory najlepiej wyjaśnić przed wyruszeniem, tak aby w samochodzie już nie pojawiały się zbędne kłótnie. Lepiej wyjechać  15 minut później po wspólnej rozmowie i przykładowym wypiciu herbaty, ale z dobrą atmosferą. Podróż będzie dużo przyjemniejsza.

Co zrobić, gdy do kłótni dojdzie w trakcie jazdy?

Często pojawiają się sytuacje, że kłótnie praktykowane są w trakcie jazdy. Jest to bardzo niebezpieczne, tym bardziej gdy kierowca nie jest osobą cierpliwą. W momencie, gdy wyczuwalna jest  napięta sytuacja, kierowca musi znaleźć jakiś banalny pretekst aby zatrzymać samochód jak np. chęć skorzystania z toalety, tak aby nie drażnić pasażerów zatrzymywaniem samochodu bez powodu. Postój to jedyny szybki sposób na rozładowanie napięcia.

Żeby uniknąć kłótni związanych z pomyleniem drogi najlepiej zaplanować podróż, sprawdzić ewentualne remonty oraz zmiany organizacji ruchu. Należy pamiętać, że np. w święta często wymyślane są krótkoterminowe rozwiązania na drogach co zwiększa ryzyko wypadku, dlatego trzeba być czujnym i mieć umysł wolny od gniewu.


Zapisz się do naszego newslettera na SzybkiePolisy.pl, a gdy usługa wystartuje powiadomimy Cię o tym. Wszyscy, którzy zapiszą się do 31.12.2014, otrzymają od nas drobne upominki.

Aby być na bieżąco subskrybuj także nasze profile na Facebooku i Twitterze.


Skomentuj

Jak ubezpieczyć samochód zabytkowy - wszystkie dokumenty, które musisz mieć!

  • Kazik

    Święta prawda, ale z drugiej strony jak tu sie nie wkurzać jak stara sie nadziera do ucha

Przeczytaj więcej

Ubezpieczenie taksówki Czytaj więcej
Bezpieczna jazda. Aplikacja mobilna AVIVA Czytaj więcej
Czy cofanie licznika jest legalne? Czytaj więcej
Apteczka samochodowa obowiązkowa czy nie? Czytaj więcej
Ubezpieczenie mieszkania lub domu... Czytaj więcej
Pieniądze z mandatów –... Czytaj więcej
Jak ubezpieczyć „anglika”... Czytaj więcej
Ubezpieczenie pustego mieszkania Czytaj więcej
Rowerem po chodniku Czytaj więcej
Krótkoterminowe assistance za granicą Czytaj więcej