Skorzystaj z naszej pomocy

Szybkie rady: Jak prawidłowo ustawić lusterka

Szukasz taniego OC?

Sprawdź najniższą cenę!

  • Porównaj cenę swojego OC i nie przepłacaj!
  • Najniższe ceny na rynku!
  • Pełne wsparcie konsultantów!
Oblicz składkę

Prawidłowe ustawienie lusterek ma bardzo istotny wpływ na bezpieczeństwo podczas jazdy. Od tego zależy czy kierowca będzie mógł dokładnie obserwować sytuację na drodze.

W ich ustawieniu należy korzystać z możliwości jakie dają, a przy okazji wykazać się niezwykłą starannością. Obrazy widoczne w lusterkach nie powinny się na siebie nakładać i martwe pola muszą być jak najmniejsze. Oczywiście każda zmiana położenia fotela wiąże się ze zmianą pozycji lusterek.

Najłatwiejszym do ustawienia jest lusterko wsteczne. To lusterko ma być ustawione tak by widzieć tylną szybę auta. Można też skorzystać z opcji o ile taka występuje w naszym pojeździe trybu jazdy nocnej, co ograniczy ryzyko oślepienia. Pamiętać trzeba jednak o tym by w dzień przywrócić poprzednie ustawienie.

Ustawiając lusterka boczne należy pamiętać o tym, że powinniśmy w nich widzieć niewielką część pojazdu oraz jak największą przestrzeń za pojazdem. Takim ustawieniem minimalizujemy martwe pola, a jednocześnie posiadamy punkt odniesienia w stosunku do innych pojazdów. Jest to ważne z tego względu, że w lusterkach występuje przekłamanie odległości.

Jednak samo ustawienie lusterek nie jest wystarczające. Trzeba jeszcze umieć z nich korzystać. Już w procesie nauki jazdy kierowca powinien wyrobić sobie nawyk spoglądania w lusterko przed wykonaniem manewru. Zwiększy to jego i innych bezpieczeństwo na drodze.


Zapisz się do naszego newslettera na SzybkiePolisy.pl, a gdy usługa wystartuje powiadomimy Cię o tym. Wszyscy, którzy zapiszą się do 31.11.2014, otrzymają od nas drobne upominki.

Aby być na bieżąco subskrybuj także nasze profile na Facebooku i Twitterze.


Skomentuj

Jak ubezpieczyć samochód zabytkowy - wszystkie dokumenty, które musisz mieć!

Przeczytaj więcej

Błędy popełniane przy zakupie polisy OC Czytaj więcej
Krótkoterminowe assistance za granicą Czytaj więcej
Ubezpieczenie przyczepki kempingowej Czytaj więcej
Przyczyny wypadków z udziałem pieszych Czytaj więcej
Ubezpieczenie OC firmy Czytaj więcej
Czy można się ubezpieczyć od gradobicia? Czytaj więcej
NNW w szkole – nie obowiązkowe Czytaj więcej
Ubezpieczenie turystyczne na wyjazd... Czytaj więcej
Pieniądze z mandatów –... Czytaj więcej
Ubezpieczenie mieszkania Proama Czytaj więcej