Skorzystaj z naszej pomocy

Szybkie rady: zapobieganie usterkom w aucie

Szukasz taniego OC?

Sprawdź najniższą cenę!

  • Porównaj cenę swojego OC i nie przepłacaj!
  • Najniższe ceny na rynku!
  • Pełne wsparcie konsultantów!
Oblicz składkę

Wiek często związany jest z występowaniem nieopłacalnych usterek w aucie. Jak im zapobiec domowymi sposobami?

Jedną z takich bolączek jest pojawienie się wody w bagażniku. By temu zapobiec najpierw trzeba ustalić czy rzeczywiście jest to wyciek. W niektórych samochodach typu sedan wytrąca się woda w skutek nagrzewania się powietrza wewnątrz bagażnika. Gdy rzadko używamy bagażnika to woda może skroplić się na wewnętrznej stronie klapy. Wtedy należy solidnie wysuszyć bagażnik na słońcu bądź okryć bagażnik starymi gazetami.

Lecz zazwyczaj wilgoć w bagażniku spowodowana jest nieszczelnościami. W tym przypadku najpierw musimy zwrócić uwagę na przebarwienia tapicerki lub oznaki rdzy. Jeśli to nie pomoże wtedy będziemy musieli dać się zamknąć w bagażniku z latarką by zobaczyć, z którego miejsca cieknie woda.

Warto przyjrzeć się okolicom uszczelek. Często woda przedostaje się pod nimi, w wyniku korozji karoserii. Naprawa czegoś takiego jest stosunkowo prosta. Wystarczy zdjąć uszczelkę, usunąć rdzę i zabezpieczyć naprawione miejsce chociażby konserwantem do podwozia czy smarem, po czym złożyć wszystko z powrotem.

Źródłem mogą być też lampy. Z czasem fabryczne uszczelki pękają lub tracą swoje właściwości i woda przedostaje się pod nimi. To samo może dziać się na skorodowanym przepuście anteny lub zamku klapy bagażnika.

Ostatnim z takich miejsc mogą być klapki wentylacyjne. Mają one za zadanie wyrównanie różnicy ciśnień, jaka tworzy się we wnętrzu auta przy zamykaniu bagażnika. Klapy bagażnikowe znajdują się na zakolach na wysokości bagażnika.

Najlepszymi sposobami na uszczelnianie są klej do szyb lub uszczelnienie dekarskie. Odradza się uszczelniania silikonem, który przez swój kwaśny odczyn spowoduje korozję lub ją przyspieszy.


Zapisz się do naszego newslettera na SzybkiePolisy.pl, a gdy usługa wystartuje powiadomimy Cię o tym. Wszyscy, którzy zapiszą się do 31.11.2014, otrzymają od nas drobne upominki.

Aby być na bieżąco subskrybuj także nasze profile na Facebooku i Twitterze.


Skomentuj

Jak ubezpieczyć samochód zabytkowy - wszystkie dokumenty, które musisz mieć!

  • Dzięki za porady, fajnie napisany poradnik 🙂

  • Kazik

    Z tym silikonem to mnie zaskoczyliście! chociaż osobiście nie próbowałem tego sposobu, to znajomy mówił, że jest w porządku.

Przeczytaj więcej

Czym jest ubezpieczenie kosztów... Czytaj więcej
Kobiety jeżdżą bezpieczniej Czytaj więcej
Ubezpieczenie dziecka Czytaj więcej
Odwołanie zeznań w oświadczeniu Czytaj więcej
Pomoc prawna ubezpieczyciela Czytaj więcej
Ubezpieczenie od skutków ataków... Czytaj więcej
Ubezpieczenie turystyczne: Co... Czytaj więcej
Ubezpieczenie mieszkania od skutków ulewy Czytaj więcej
Powstanie baza danych wyłudzaczy... Czytaj więcej
Dlaczego warto posiadać ubezpieczenie... Czytaj więcej