Skorzystaj z naszej pomocy

Czy ubezpieczenie dla rowerzystów będzie obowiązkowe?

Szukasz taniego OC?

Sprawdź najniższą cenę!

  • Porównaj cenę swojego OC i nie przepłacaj!
  • Najniższe ceny na rynku!
  • Pełne wsparcie konsultantów!
Oblicz składkę

Na chwilę obecną w naszym kraju ubezpieczenie rowerzysty, w przeciwieństwie do komunikacyjnego ubezpieczenia OC –  jest nieobowiązkowe. Jednak co jakiś czas odradza się idea wprowadzenia obowiązku ubezpieczenia rowerzysty dla amatorów dwóch kółek.

Na rynku ubezpieczeniowym nie ma zbyt dużo ofert, które przeznaczone są tylko i wyłącznie dla rowerzystów. W przeciwieństwie też do ubezpieczeń komunikacyjnych – ubezpieczenie dla rowerzysty można kupić  – w zależności od potrzeb – na kilka miesięcy lub na kilka miesięcy. Polisy skonstruowane są tak, że związane są związane z osobą, a nie z pojazdem.

 

Od czego zależy cena plisy przeinaczonej dla rowerzysty?

Pod względem cen – najtańsze polisy, obowiązujące przez rok – można kupić już za około 70–80 zł. Jednak, znając życie – warto zainwestować trochę więcej, by mieć pewność, że ochrona ubezpieczeniowa w razie potrzeby –  naprawdę „ zadziała” .

Ubezpieczenie dla rowerzysty pod względem kosztów – zależne jest od wielu czynników. Zakłady ubezpieczeń oferują  pakiety, ale na ogół w indywidualnych negocjacjach możemy ustalić takie proporcje ochrony, jakie będą odpowiadały indywidualnym  potrzebom.

 

Ubezpieczenie rowerzysty – zwróć uwagę na wyłączenia spod ochrony

Przy każdego rodzaju ubezpieczeniach – nie tylko w przypadku ubezpieczenia dla rowerzysty, należy szczególna uwagę zwrócić w tak zwanych wyłączeniach. Wyłączenia są to sytuacje, za jakie towarzystwo ubezpieczeniowe nie weźmie odpowiedzialności. W przypadku tego rodzaju polisy, ubezpieczyciel na pewno uchyli się od odpowiedzialności finansowej w przypadku kradzieży roweru, który przykładowo pozostał przed sklepem.

 

Ubezpieczenie rowery można ubezpieczyć w ramach ubezpieczenia domu  

Ochrony roweru możemy też poszukać w ramach ubezpieczenia domu lub mieszkania. Tu jednak należy dopytać, czy pomieszczenie, w którym przechowujemy rower, (komórka, piwnica) są objęte ubezpieczeniem mieszkania.

 

Skomentuj

Jak ubezpieczyć samochód zabytkowy - wszystkie dokumenty, które musisz mieć!

Przeczytaj więcej

Ubezpieczenie z biura podróży Czytaj więcej
Jak ubezpieczyć jednoślad Czytaj więcej
Czy viaToll zniknie? Czytaj więcej
Dlaczego warto posiadać ubezpieczenie... Czytaj więcej
Co z ubezpieczeniem OC i AC poprzedniego... Czytaj więcej
Nowe przepisy na prawo jazdy. Kierowcy... Czytaj więcej
Ubezpieczenie quada – co... Czytaj więcej
Czym jest ubezpieczenie kosztów... Czytaj więcej
Odszkodowanie z OC sprawcy wypadku Czytaj więcej
Co to jest NNW? Czytaj więcej