Skorzystaj z naszej pomocy

Ubezpieczenie domku letniskowego

Szukasz taniego OC?

Sprawdź najniższą cenę!

  • Porównaj cenę swojego OC i nie przepłacaj!
  • Najniższe ceny na rynku!
  • Pełne wsparcie konsultantów!
Oblicz składkę

Własny domek letniskowy dla większości z nas to miejsce odpoczynku z dala od miejskiego gwaru i zgiełku, dlatego decydując się domek letniskowy kierujemy się chęcią posiadania własnej oazy spokoju. Jedną z ważniejszych czynności jaką powinniśmy dopilnować będąc ich właścicielem to ubezpieczenie domku letniskowego, które uchroni nas od skutków wielu nieprzewidzianych wydarzeń.

 W domku letniskowym nie mieszkamy przez cały rok – o tym bardzo dobrze wiedzą złodzieje

Istotną kwestią w posiadaniu domku  letniskowego jest fakt, że nie mieszkamy w nim przez cały rok. Okres późnej jesieni, czy zimy to czas, kiedy domki zazwyczaj bywają puste. Jest to również moment, na który czekają amatorzy cudzych własności. Jeśli w domku letniskowym, przechowujemy sprzęt turystyczny, ogrodowy, czy inne kosztowne przedmioty – które mogą zostać skradzione, warto kupić także ochronę od ryzyka kradzieży i dewastacji. Ubezpieczenie  domku letniskowego to sposób nie tylko na złodziei ale również na usunięcie skutków różnego rodzaju innych nieprzewidzianych zdarzeń.

Co jeszcze obejmuje ochrona domku letniskowego?

Ubezpieczenie domku letniskowego polega na ochronie jaką daje ubezpieczyciel ich właścicielom  od różnego rodzaju ryzyk związanych m.in.: z wybuchem ognia, uderzeniem pioruna,powodzią, eksplozją, gradem, huraganem, zalaniem, osuwaniem się  i zapadaniem  ziemi, upadkiem  drzew lub masztów trzęsieniem  ziemi i innych wydarzeń wymienionych w warunkach umowy. Należy dodać, że  ubezpieczenie domku letniskowego to ochrona  nie tylko samego budynku, ale również  przyległych do niego budowli typu: altana, budynek  gospodarczy, ogrodzenie, narzędziownia itp.  Pamiętaj, że różne towarzystwa ubezpieczeniowe posiadają różne oferty, które mogą się od siebie (w większym lub mniejszym)stopniu różnić.

Ubezpieczenie domku letniskowego to również obowiązki jakie nakłada na Ciebie ubezpieczyciel!

Zakłady ubezpieczeń ściśle określają regulamin i zasady na podstawie których obejmują ochroną nasze domki letniskowe. Jeśli zatem chcemy ubezpieczyć  naszą „letnią posiadłość” musimy dostosować  się do takich wymogów jak m.in.: odpowiednie zabezpieczenie drzwi i okien (i innych otworów), w taki sposób aby uniemożliwiało to wtargnięcie osób trzecich. Jeśli nie spełnimy podstawowych wymogów jakie stawiają na m zakłady ubezpieczeń możemy liczyć się z odmową wypłaty odszkodowania. Należy też pamiętać, że jeżeli zła konstrukcja domku przyczyni się do jego zniszczenia ubezpieczyciel to również nie weźmie za to finansowej odpowiedzialności. Dlatego dom musi być zbudowany zgodnie z wszelkimi wymogami projektów stworzonych przez specjalistów.

Wyłączenie spod odpowiedzialności ubezpieczyciela

W każdej umowie znajdują się tak zwane wyłączenia spod odpowiedzialności, czyli te zdarzenia, po wystąpieniu których  ubezpieczyciel  nie wypłaci nam odszkodowania. Dlatego, aby uniknąć rozczarowań  należy koniecznie zapoznać  się z warunkami umowy, w których lista tych wyłączeń jest szczegółowo opisana.

Już dziś sprawdź ile kosztuje ubezpieczenie domku letniskowego. Skontaktuj się z ekspertami SzybkiePolisy.pl. Wejdź na www.szybkiepolisy.pl lub zadzwoń 732 707 707.

Skomentuj

Jak ubezpieczyć samochód zabytkowy - wszystkie dokumenty, które musisz mieć!

Przeczytaj więcej

Kobiety jeżdżą bezpieczniej Czytaj więcej
Hak holowniczy – demontować... Czytaj więcej
Immunitet nie ochroni przed łamaniem... Czytaj więcej
Ubezpieczenie OC a Zielona Karta... Czytaj więcej
Jak działają Towarzystwa Ubezpieczeniowe Czytaj więcej
Kradzież na campingu Czytaj więcej
10 mitów o ubezpieczeniu OC Czytaj więcej
Ubezpieczenie roweru: Dopasuj polisę... Czytaj więcej
Ubezpieczenie online Czytaj więcej
Bezpieczeństwo rowerzystów Czytaj więcej