Skorzystaj z naszej pomocy

Ubezpieczenie mieszkania lub domu – sprawdź OWU

Szukasz taniego OC?

Sprawdź najniższą cenę!

  • Porównaj cenę swojego OC i nie przepłacaj!
  • Najniższe ceny na rynku!
  • Pełne wsparcie konsultantów!
Oblicz składkę

Szukasz polisy na dom lub mieszkanie? Sprawdź dokładnie Ogólne Warunki Ubezpieczenia

Budowa domu, kupno mieszkania… to niewątpliwie te chwile, które będziemy pamiętać do końca  życia. Bez względu na formę zakupu ( kredyt, gotówka itp. ) jest to jedna z najważniejszych inwestycji na jakie się decydujemy i w związku z tym należy bezwzględnie  wykupić odpowiednią polisę.  Oferta ubezpieczeń jest bardzo szeroka, a produkty można dostosować dokładnie do naszych potrzeb. Jeśli przeraża nas mnogość ofert, warto skorzystać z porady agentów, porównywarek  internetowych, czy porad znajomych.

Niezależnie od rodzaju wybranej oferty najważniejszą czynnością jest dokładne przestudiowanie Ogólnych Warunków Ubezpieczenia, które z pewnością nie należą do łatwych.  Zapoznanie się z tymi informacjami uchroni nas od niepotrzebnych rozczarowań i nerwów w przypadku, gdy „polisa nie zadziała”.

W Warunkach znajdziemy wiele informacji, które bezpośrednio nas będą dotyczyć. Zawierają wyjaśnienia podstawowych pojęć, opisują prawa i obowiązki zarówno osoby ubezpieczanej jak i instytucji ubezpieczającej. Słowniczek pojęć, który „otwiera” większość warunków jest niezmiernie ważnym elementem dokumentu. Należy pamiętać , że ubezpieczyciel w dalszej części postanowień, używać będzie definicji ze „ słowniczka”, który nie zawsze jest używany w potocznym rozumieniu. Należy więc bezwzględnie odczytać definicje danych słów, oraz co one oznaczają w dalszych częściach warunków.  Każdy Ubezpieczyciel ma swój słowniczek, a co za tym idzie, swoją definicję.

Opisują również  katalog sytuacji w których ochrona nie zadziała, oraz opisane są zasady postępowania w wypadku wystąpienia szkody. W przypadku kilku produktów należy porównać OWU – jest to jedna z najskuteczniejszych form wyboru polisy. Lektura OWU z pewnością nie jest łatwa, jednak w przypadku ubezpieczenia domów czy mieszkań jest po prostu koniecznością.

 

 

Skomentuj

Jak ubezpieczyć samochód zabytkowy - wszystkie dokumenty, które musisz mieć!

  • Grzegorz32

    Przy każdej polisie OWU jest koniecznością jeśli nie chcemy zostać oszukani 😉 no może poza OC samochodowym, bo tam umowa musi spełniać dokładne warunki narzucone odgórnie

Przeczytaj więcej

Szybkie rady: Jak prawidłowo ustawić... Czytaj więcej
NNW w szkole – nie obowiązkowe Czytaj więcej
Volvo On Call rusza w Polsce Czytaj więcej
Co to jest ubezpieczenie OC Czytaj więcej
Co to jest ubezpieczenie AC Czytaj więcej
Szybkie rady: zapobieganie usterkom w aucie Czytaj więcej
Czy BLS wpływa na podwyżkę ... Czytaj więcej
Ubezpieczenie zdrowotne –... Czytaj więcej
Wypadek w drodze do pracy, co z... Czytaj więcej