Skorzystaj z naszej pomocy

Ubezpieczenie pustego mieszkania

Szukasz taniego OC?

Sprawdź najniższą cenę!

  • Porównaj cenę swojego OC i nie przepłacaj!
  • Najniższe ceny na rynku!
  • Pełne wsparcie konsultantów!
Oblicz składkę

W ostatnich latach coraz popularniejsze staje się zarabianie na wynajmie zakupionych w celach inwestycyjnych mieszkań osobom, których nie stać na zakup własnego lokum. Mimo, iż wynajęcie mieszkania często kojarzy się ryzykiem pozostawienia go obcym ludziom, wynajem jest formą inwestycji, a w przypadku spłaty kredytu, formą zarobkową.

W przypadku, kiedy lokatorzy, z którym dokonamy formalności są ludźmi odpowiedzialnymi i nie z nimi kłopotu, możemy odetchnąć z ulgą. Niestety są i tacy, którym co miesiąc należy przypominać o płatnościach, albo o tym, żeby nie niszczyć cudzego mienia.

Jednak problem może okazać się większy w przypadku… braku lokatorów. Jeśli lokalizacja  jest mało atrakcyjna, a w naszym mieście nie ma wyższych uczelni, które „sprowadzają” do naszego miasta studentów, problemem może być pusto stojące mieszkanie. Dodatkowo do dużej ilości pustostanów przyczynia się tak popularna w ostatnich czasach emigracja.

Warto wiedzieć, że w przypadku długo stojących pustych domów, czy mieszkań towarzystwa ubezpieczeniowe w którym nabyliśmy polisę, może przestać brać odpowiedzialność za powstałe szkody. Często bowiem jest tak, że szkodowość w pustym lokum jest dużo większa, niż w przypadku normalnego użytkowania. Pustostany narażone są na włamania i kradzieże. Zresztą nie tylko wandalizmy i dewastacje są tu kłopotem. Zalania, lub innego rodzaju zniszczenia, nie są zgłaszane natychmiast – jak w przypadku zamieszkałych domów, czy mieszkań.

Wiadomym jest, że nie zgłoszone zalanie mieszkania czyni ogromne spustoszenie. Brak ogrzewania jest również częstą przyczyną  zniszczeń. Mrozy w znaczny sposób przyczyniają się do degradacji lokalu. Tak czy inaczej niezamieszkany dom jest zaniedbany, co powoduje, że coraz więcej firm ubezpieczeniowych w polisach zastrzegają sobie konieczność stałego zamieszkania danego domu lub mieszkania. W umowach umieszczają zapisy, że po określonym czasie, w którym mieszkanie zostaje puste, ubezpieczenie wygasa.( przykładowo:  brak odpowiedzialności w firmie Proama wygasa, jeśli nieruchomość jest niezamieszkała dłużej nic 60 dni. )

 

Skomentuj

Jak ubezpieczyć samochód zabytkowy - wszystkie dokumenty, które musisz mieć!

  • Rafał

    Rzadko się zdarza, żeby był problem z wynajęciem komuś mieszkania 😉 Sam mam dwa i odkąd kupiłem drugie ciągle jest przez kogos wynajmowane.

Przeczytaj więcej

Ubezpieczenie dla kolekcjonera Czytaj więcej
Odszkodowanie za samochód przygnieciony... Czytaj więcej
Kto odpowiada zimą za odśnieżanie... Czytaj więcej
Zmiana przepisów Kodeksu Ruchu Drogowego Czytaj więcej
Volvo On Call rusza w Polsce Czytaj więcej
Ubezpieczenie mieszkania –... Czytaj więcej
Pomoc drogowa w razie wypadku Czytaj więcej
Kobiety jeżdżą bezpieczniej Czytaj więcej
Ubezpieczenie z biura podróży Czytaj więcej
Zalety małych samochodów Czytaj więcej