Skorzystaj z naszej pomocy

Ubezpieczenie pustego mieszkania

Szukasz taniego OC?

Sprawdź najniższą cenę!

  • Porównaj cenę swojego OC i nie przepłacaj!
  • Najniższe ceny na rynku!
  • Pełne wsparcie konsultantów!
Oblicz składkę

W ostatnich latach coraz popularniejsze staje się zarabianie na wynajmie zakupionych w celach inwestycyjnych mieszkań osobom, których nie stać na zakup własnego lokum. Mimo, iż wynajęcie mieszkania często kojarzy się ryzykiem pozostawienia go obcym ludziom, wynajem jest formą inwestycji, a w przypadku spłaty kredytu, formą zarobkową.

W przypadku, kiedy lokatorzy, z którym dokonamy formalności są ludźmi odpowiedzialnymi i nie z nimi kłopotu, możemy odetchnąć z ulgą. Niestety są i tacy, którym co miesiąc należy przypominać o płatnościach, albo o tym, żeby nie niszczyć cudzego mienia.

Jednak problem może okazać się większy w przypadku… braku lokatorów. Jeśli lokalizacja  jest mało atrakcyjna, a w naszym mieście nie ma wyższych uczelni, które „sprowadzają” do naszego miasta studentów, problemem może być pusto stojące mieszkanie. Dodatkowo do dużej ilości pustostanów przyczynia się tak popularna w ostatnich czasach emigracja.

Warto wiedzieć, że w przypadku długo stojących pustych domów, czy mieszkań towarzystwa ubezpieczeniowe w którym nabyliśmy polisę, może przestać brać odpowiedzialność za powstałe szkody. Często bowiem jest tak, że szkodowość w pustym lokum jest dużo większa, niż w przypadku normalnego użytkowania. Pustostany narażone są na włamania i kradzieże. Zresztą nie tylko wandalizmy i dewastacje są tu kłopotem. Zalania, lub innego rodzaju zniszczenia, nie są zgłaszane natychmiast – jak w przypadku zamieszkałych domów, czy mieszkań.

Wiadomym jest, że nie zgłoszone zalanie mieszkania czyni ogromne spustoszenie. Brak ogrzewania jest również częstą przyczyną  zniszczeń. Mrozy w znaczny sposób przyczyniają się do degradacji lokalu. Tak czy inaczej niezamieszkany dom jest zaniedbany, co powoduje, że coraz więcej firm ubezpieczeniowych w polisach zastrzegają sobie konieczność stałego zamieszkania danego domu lub mieszkania. W umowach umieszczają zapisy, że po określonym czasie, w którym mieszkanie zostaje puste, ubezpieczenie wygasa.( przykładowo:  brak odpowiedzialności w firmie Proama wygasa, jeśli nieruchomość jest niezamieszkała dłużej nic 60 dni. )

 

Skomentuj

Jak ubezpieczyć samochód zabytkowy - wszystkie dokumenty, które musisz mieć!

  • Rafał

    Rzadko się zdarza, żeby był problem z wynajęciem komuś mieszkania 😉 Sam mam dwa i odkąd kupiłem drugie ciągle jest przez kogos wynajmowane.

Przeczytaj więcej

Ubezpieczenie OC a Zielona Karta... Czytaj więcej
Przyczynienie do wypadku. Co to jest? Czytaj więcej
Angliki z wyższą składką Czytaj więcej
Wypadek w drodze do pracy, co z... Czytaj więcej
Ubezpieczenie przyczepki kempingowej Czytaj więcej
Jakie są korzyści i czy warto... Czytaj więcej
Jak ubezpieczyć „anglika”... Czytaj więcej
Gdzie ubezpieczyć motocykl? Czytaj więcej
Kradzież na campingu Czytaj więcej
Przygotuj samochód na zimę Czytaj więcej