Skorzystaj z naszej pomocy

Ubezpieczenie turystyczne na narty

Szukasz taniego OC?

Sprawdź najniższą cenę!

  • Porównaj cenę swojego OC i nie przepłacaj!
  • Najniższe ceny na rynku!
  • Pełne wsparcie konsultantów!
Oblicz składkę

Co prawda pogoda jest raczej jesienna niż zimowa, ale amatorzy nart cierpliwie czkają na moment, kiedy sypnie śniegiem. Aby w pełni cieszyć się zimowymi aktywnościami warto rozważyć, czy ubezpieczenie turystyczne, które wykupimy ma odpowiednie rozszerzenia dla osób uprawiających sporty ekstremalne.

 

Ubezpieczenie turystyczne na narty gwarantuje nam nie tylko pomoc medyczną w razie nieszczęśliwego wypadku i ewentualne odszkodowanie, ale także chroni sprzęt sportowy. Gwarantuje również pomoc w razie wyrządzenia szkody na mieniu lub osobach trzecich przez samych ubezpieczonych lub ich dzieci.Wybierając ubezpieczenie turystyczne zwracamy uwagę przede wszystkim na zakres i sumę ubezpieczenia. Warto rozważyć tez wariant o assistance medycznym i świadczeniem rehabilitacji- na stoku nie trudno bowiem o zwichnięcie czy złamanie kończyn. Takie ubezpieczenie zapewnia nie tylko odszkodowanie na wypadek uszczerbku na zdrowiu, ale także niezbędną pomoc tuż po zdarzeniu: wizytę lekarza, opiekę pielęgniarską, dostarczenie leków czy pomoc domową, jeśli będziemy dłużej unieruchomieni w związku z wypadkiem. Dlatego też wykupienie polisy turystycznej w stopniu podstawowym nie zapewni nam szerokiej ochrony w razie wypadku,  czy zagubienia bagażu. Również ważna jest suma do której ubezpieczyciel gwarantuje pokrycie kosztów, Im wyższa suma, tym lepsze zabezpieczenie w razie wypadku. Jeśli konieczny będzie skomplikowany transport ze stoku, z zaangażowaniem śmigłowca, karetki, a potem samolotu gwarantującego powrót do kraju w pozycji leżącej, koszty mogą wynosić nawet 80 000 – 100 000 zł. Dzięki wysokiej sumie ubezpieczenia, nie będzie musieli martwić się o pokrycie takich kosztów z własnych środków.

Oczywiście zapoznanie się z Ogólnymi Warunkami Ubezpieczenia należy do obowiązkowej części w formalnościach. Na wyjeździe bowiem mogą przytrafić się nam przeróżne sytuacje, należy więc mieć świadomość co i kiedy nam przysługuje w razie ich wystąpienia.  Dobre ubezpieczenie turystyczne na narty gwarantuje nam m.in.: w razie nieszczęśliwego wypadku i hospitalizacji, ubezpieczeni mogą również liczyć między innymi na: sprowadzenie i zakwaterowanie osoby bliskiej na czas rekonwalescencji ubezpieczonego, transport powrotny dzieci do domu, ochronę sprzętu narciarskiego i odpowiedzialność ubezpieczyciela za jego zniszczenie czy utratę, pomoc specjalisty w razie jakiegoś zdarzenia losowego w miejscu zamieszkania podczas nieobecności (np. w razie włamania, zalania itp.).

Skomentuj

Jak ubezpieczyć samochód zabytkowy - wszystkie dokumenty, które musisz mieć!

Przeczytaj więcej

Ubezpieczenie kolonii, obozu, wycieczki Czytaj więcej
Co z bezterminowym prawo jazdy? Czytaj więcej
Ubezpieczenie motocykla Czytaj więcej
Powstanie baza danych wyłudzaczy... Czytaj więcej
Szybkie rady: Jak uruchomić pojazd... Czytaj więcej
Ubezpieczenie turystyczne: Co... Czytaj więcej
Czy ubezpieczenie dla rowerzystów... Czytaj więcej
Kolizja z zagranicznym kierowcą. Co zrobić? Czytaj więcej
Czy potrzebne Ci potwierdzenie... Czytaj więcej