Skorzystaj z naszej pomocy

Ubezpieczenie turystyczne: Co oznaczają skróty KL, NNW, OC?

Szukasz taniego OC?

Sprawdź najniższą cenę!

  • Porównaj cenę swojego OC i nie przepłacaj!
  • Najniższe ceny na rynku!
  • Pełne wsparcie konsultantów!
Oblicz składkę

Wybierając się w zagraniczną podróż warto mieć pewność, że w razie potrzeby otrzymamy stosowną pomoc w nieprzewidzianych sytuacjach. Okres wakacji, to czas, kiedy większość z nas planuje wyjazdy. Wybieramy więc kraje, zabytki, hotele, restauracje…sprawdzamy programy imprez itp. W ferworze planów i przygotowań musimy pamiętać też aby wykupić adekwatne do  wyjazdu ubezpieczenie turystyczne.

Ideą ubezpieczenia turystycznego jest zapewnienie jak najpełniejszej ochrony i pomocy osobom przebywającym na zagranicznym wyjeździe, a jego zakres uzależniony jest od powodu wyjazdu. Każda polisa posiada tez pewne elementy, które zazwyczaj przedstawia są w odpowiednich skrótach. Co one oznaczają?

KL czyli koszty leczenia. To podstawowy i obowiązkowy zakres w polisie. Jest to opcja dzięki której ubezpieczyciel pokryje  koszty wizyty lekarskiej,  transport medyczny w miejscu wypadku, leczenie ambulatoryjne,  leczenie stomatologiczne stanów zapalnych i bólowych. Polisa zapewnia też pokrycie kosztów pobytu w szpitalu oraz operacji.

NNW – czyli następstwa nieszczęśliwych wypadków.  Ta składowa ubezpieczenia turystycznego  obejmuje  ochronę życia lub zdrowia człowieka. Ubezpieczenie skierowane jest do turystów, którzy ucierpieli wskutek następstw nieszczęśliwych wypadków. Przy czym wypadek jest to każde działające z zewnątrz w sposób nagły na ciało ubezpieczonego zdarzenie, w którego bezpośrednim następstwie ubezpieczony niezależnie od swej woli doznał uszkodzenia ciała lub zmarł.  Zakres ochrony uzależniony jest od oferty Towarzystwa i od naszych indywidualnych potrzeb. .

OC – odpowiedzialność cywilna za szkody wyrządzone osobom trzecim. Podczas podróży możemy być odpowiedzialni za przyczynienie się do powstania szkód u osób trzecich. Posiadając tego rodzaju ochronę to zakład ubezpieczeń sfinansuje szkodę, którą wyrządziliśmy (oczywiście nieumyślnie) innym osobom. Jeśli nie chcemy wracać z urlopu z kłopotami finansowymi, warto przed wyjazdem wykupić ubezpieczenie OC.

Skomentuj

Jak ubezpieczyć samochód zabytkowy - wszystkie dokumenty, które musisz mieć!

Przeczytaj więcej

Ubezpieczenie narciarskie dla osób... Czytaj więcej
Reklamacja w biurze podróży Czytaj więcej
Ubezpieczenie OC rolnika Czytaj więcej
Krótkoterminowe assistance za granicą Czytaj więcej
Odszkodowanie za samochód przygnieciony... Czytaj więcej
Co musisz wiedzieć o samochodzie... Czytaj więcej
Bezpieczeństwo dziecka –... Czytaj więcej
Ubezpieczenie turystyczne: Co... Czytaj więcej
Bezpieczna jazda. Aplikacja mobilna AVIVA Czytaj więcej
Czy warto posiadać ubezpieczenie na życie? Czytaj więcej