Skorzystaj z naszej pomocy

Volvo On Call rusza w Polsce

Szukasz taniego OC?

Sprawdź najniższą cenę!

  • Porównaj cenę swojego OC i nie przepłacaj!
  • Najniższe ceny na rynku!
  • Pełne wsparcie konsultantów!
Oblicz składkę

System, który zamontowany jest w wybranych modelach samochodów Volvo, polega  na samoczynnym wezwaniu pomocy drogowej i pogotowia w razie wypadku.

Posiadacze tego modelu Volvo skorzystają z usług firmy Mondial Assistance. W autach znajduje się  przycisk SOS, który po naciśnięciu bezpośrednio łączy z operatorem Mondial Assistance. Jeśli podczas kolizji lub wypadku uruchomią się poduszki, powiadomienie do operatora zostaje wysłane automatycznie, dzięki czemu auto zostanie natychmiast zlokalizowane, co ułatwi dojazd Pogotowiu, Policji czy Straży Pożarnej.

Ponadto operator, któremu uda uzyskać się połączenie z kierowcą, będzie z nim  rozmawiał do momentu przyjechania Policji lub Pogotowia. Jeśli okaże się, że auto zostało skradzione, system pozwala na jego lokalizację. Urządzenie GPS 3 G pozwala prześledzić trasę skradzionego samochodu.

Tomasz Frączek, prezes Mondial Assistance mówi: Szeroki zakres zastosowania systemu Volvo On Call, szczególnie automatyczne powiadamianie centrum operacyjnego w sytuacjach krytycznych, daje ogromne możliwości skuteczniejszego wsparcia posiadaczy auta wyposażonego w to rozwiązanie. Cieszy nas, że producenci samochodów przy wdrażaniu rozwiązań ułatwiających życie kierowców, równie dużo uwagi poświęcają kwestiom bezpieczeństwa.

System z powodzeniem działa w Stanach Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii, w krajach Beneluxu, Niemczech, czy w Szwecji – w której system zapoczątkowano. System posiada możliwości sterowania autem w oparciu o aplikację na smartfona, która umożliwia np.: sprawdzenie poziomu paliwa, czy lokalizację auta na mapie.

Zapytaj agenta o tę usługę!

Skomentuj

Jak ubezpieczyć samochód zabytkowy - wszystkie dokumenty, które musisz mieć!

Przeczytaj więcej

Odwołanie zeznań w oświadczeniu Czytaj więcej
Kradzież na campingu Czytaj więcej
Rozpocznij swoją przygodę z quadem... Czytaj więcej
Jak ubezpieczyć „anglika”... Czytaj więcej
KONKURS – prawo jazdy + WYNIKI Czytaj więcej
Szkolne NNW zapewnia ochronę podczas... Czytaj więcej
Podczas ferii warto posiadać zimowy... Czytaj więcej
Ubezpieczenie assistance: coraz... Czytaj więcej
Przyczyny wypadków z udziałem pieszych Czytaj więcej
Ubezpieczenie mieszkania od skutków ulewy Czytaj więcej