Skorzystaj z naszej pomocy

Ubezpieczenie online

Szukasz taniego OC?

Sprawdź najniższą cenę!

  • Porównaj cenę swojego OC i nie przepłacaj!
  • Najniższe ceny na rynku!
  • Pełne wsparcie konsultantów!
Oblicz składkę

Coraz częściej ubezpieczamy się nie wychodząc z domu. W ubiegłym roku Polacy kupili  przez Internet i telefon ponad piec milionów ubezpieczeń, wydając na nie około 1 mld złotych. 

Najczęściej poprzez telefon i Internet wykupujemy ubezpieczenia komunikacyjne, które w porównaniu do roku 2013 są znacznie tańsze.

Przykładowo: w ubezpieczeniach autocasco składka spadła do 18 proc. Paweł Zylm, przewodniczący ds. Ubezpieczeń Direct PIU przyznaje, cyt.: „ W przypadku autocasco spadek składki może wynikać z obniżek cen, ale nie tylko. Może to być też skutek zawężania przez klientów zakresu ochrony, częstszego stosowania udziału własnego, czy też po prostu spadku wartości ubezpieczanego pojazdu”.

W ubiegłym roku zanotowano 24 procentowy wzrost sprzedaży polis, przy jednoczesnym spadku składki do około 46 proc. Rynek direct to kanał sprzedaży polis za pomocą telefonu i Internetu, który zadebiutował w Polsce w 2003 r. Sektor ten notował szczególnie dynamiczny wzrost od 2006 r., aby już w 2012 r. przekroczyć po raz pierwszy 5 mln sprzedanych polis.

Z pewnością kwestia ceny odgrywa tutaj wiodącą rolę, ale także trzeba pamiętać, że jakość obsługi online również wzrasta. Wielu ubezpieczających bierze pod uwagę wygodę z jaką wiąże się zakup polisy przez Internet lub telefon.

 

 

Skomentuj

Jak ubezpieczyć samochód zabytkowy - wszystkie dokumenty, które musisz mieć!

Przeczytaj więcej

Jak ubezpieczyć jednoślad Czytaj więcej
Co to jest minicasco? Czytaj więcej
Bezpieczeństwo rowerzystów Czytaj więcej
Co to jest NNW? Czytaj więcej
Błędy popełniane przy zakupie polisy OC Czytaj więcej
Mróz na szybach zmorą kierowców Czytaj więcej
Pomoc drogowa w razie wypadku Czytaj więcej
Ubezpieczenie mieszkania Proama Czytaj więcej
Przygotuj auto na wiosenne wypady Czytaj więcej
Zderzenie z leśną zwierzyną... Czytaj więcej