Skorzystaj z naszej pomocy

Co to jest NNW?

Szukasz taniego OC?

Sprawdź najniższą cenę!

  • Porównaj cenę swojego OC i nie przepłacaj!
  • Najniższe ceny na rynku!
  • Pełne wsparcie konsultantów!
Oblicz składkę

Ubezpieczenie następstw nieszczęśliwych wypadków chroni to co dla nas najcenniejsze, czyli życie i zdrowie. Warto być przygotowanym na ciężkie sytuacje i dobrowolnie wykupić NNW, które będzie chronić nie tylko nas, ale także naszych najbliższych.

Ubezpieczenie to należy do grupy ubezpieczeń osobowych, a to że dotyczy ochrony życia i zdrowia odróżnia je od ubezpieczeń majątkowych. Należy jednak zauważyć, że nie jest to ubezpieczenie na życie. Świadczenie ubezpieczeniowe przy NNW zależy od doznania przez osobę ubezpieczoną nieszczęśliwego wypadku powodującego skutki określone w warunkach ubezpieczenia.

Ubezpieczenia NNW mogą być ubezpieczeniami samodzielnymi oraz występować jako element w pakietach np. turystycznych, lub co jest najczęstszym przypadkiem w obrocie komunikacyjnym (czyli korzystaniu z pojazdu mechanicznego).

Dlaczego warto kupić ubezpieczenie NNW? Odpowiedź jest prosta, jeśli świadomie zawrzemy umowę, w przypadku nieszczęśliwego wypadku otrzymamy odpowiednie odszkodowanie, które pozwoli nam na szybsze i sprawniejsze uporanie się z powypadkowymi konsekwencjami. Dobrze przemyślane ubezpieczenie NNW, pozwolą na kumulację niezależnych od siebie świadczeń.

Pamiętaj! Nie ważne jest czy po zdarzeniu dostaniemy świadczenia z Zakładu Ubezpieczeń Społecznych (ZUS), czy ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej posiadaczy pojazdów mechanicznych (OC). Na wysokość otrzymanych świadczeń możemy także wpłynąć, korzystając z ubezpieczenia z wysoką sumą ubezpieczenia. Wszystkie koszty zależą od naszej decyzji i potrzeb.

Skomentuj

Jak ubezpieczyć samochód zabytkowy - wszystkie dokumenty, które musisz mieć!

Przeczytaj więcej

Ubezpieczenie turystyczne? Bądźcie czujni! Czytaj więcej
Ubezpieczenie mieszkania lub domu... Czytaj więcej
Szkolne NNW zapewnia ochronę podczas... Czytaj więcej
Szkoda całkowita w autocasco Czytaj więcej
Brak opon zimowych a odszkodowanie Czytaj więcej
Szybkie rady: Jak uruchomić pojazd... Czytaj więcej
Co to jest cesja? Czytaj więcej
Rozpocznij swoją przygodę z quadem... Czytaj więcej
NNW w szkole – nie obowiązkowe Czytaj więcej
PZU dba o środowisko… i... Czytaj więcej