Skorzystaj z naszej pomocy

Jedziesz samochodem na wakacje? Ubezpiecz go!

Szukasz taniego OC?

Sprawdź najniższą cenę!

  • Porównaj cenę swojego OC i nie przepłacaj!
  • Najniższe ceny na rynku!
  • Pełne wsparcie konsultantów!
Oblicz składkę

W okresie wakacyjnym wiele osób wybiera się w dalekie podróże samochodem. Przejazd z centrum Polski nad morze to czasami ponad 500 kilometrów drogi, podczas której nasze auto jest narażone na przeróżne usterki. Niejeden z kierowców przekonał się już, że nawet przebita opona może dostarczyć nam sporo kłopotu. Jeżeli chcemy zabezpieczyć się od tak nieprzyjemnych przygód, powinniśmy wykupić ubezpieczenie assistance.

Pomoc serwisowa, czyli holowanie pojazdu czy naprawa zniszczonej opony, to tylko część pakietu, jaki możemy wybrać wykupując ubezpieczenie assistance. W naszej ofercie może znaleźć się również zapis, który sprawi, iż ubezpieczyciel zapewni nam dojazd do celu naszej podróży, jeżeli samochodu nie da się naprawić na miejscu bądź udostępni nam pojazd zastępczy. Jeżeli tylko chcemy, do naszego pakietu możemy dołączyć zapis, dzięki któremu ubezpieczyciel udzieli nam pomocy informacyjnej oraz medycznej.

Niestety, przed podpisaniem umowy należy ją dokładnie przeanalizować, sprawdzając czy nasze ubezpieczenie obejmuje również to, co dzieje się z naszym autem za granicą Polski (szczególnie jeżeli planujemy wyjazd z kraju) oraz na przykład, ilość kilometrów, na jaką ubezpieczyciel może holować nasz pojazd. Cóż nam po zapisie o 100-kilometrowym holowaniu, jeżeli wybieramy się w kilka razy dłuższą podróż? Ubezpieczenia często nie obejmują również naszego bagażu czy przewożonych zwierząt. Pieniędzy od firmy ubezpieczeniowej możemy nie otrzymać, jeżeli do usterki czy wypadku dojdzie z naszej winy.

Dla osób nieobytych z trudnym, prawnym językiem treść ubezpieczenia może okazać się niezrozumiała, dlatego nasi konsultanci udzielą Państwu wszystkich niezbędnych informacji.

Skomentuj

Jak ubezpieczyć samochód zabytkowy - wszystkie dokumenty, które musisz mieć!

Przeczytaj więcej

Ubezpieczenie quada – co... Czytaj więcej
Kiedy kupisz auto z wadą Czytaj więcej
Apteczka samochodowa obowiązkowa czy nie? Czytaj więcej
Szybkie rady: zapobieganie usterkom w aucie Czytaj więcej
Co z bezterminowym prawo jazdy? Czytaj więcej
Ubezpieczenie pustego mieszkania Czytaj więcej
Zmiana przepisów Kodeksu Ruchu Drogowego Czytaj więcej
Kolizja a wypadek Czytaj więcej
Pomoc prawna ubezpieczyciela Czytaj więcej
Rzecznik Finansowy radzi jak uzyskać... Czytaj więcej