Skorzystaj z naszej pomocy

Prywatne ubezpieczenie zdrowotne

Szukasz taniego OC?

Sprawdź najniższą cenę!

  • Porównaj cenę swojego OC i nie przepłacaj!
  • Najniższe ceny na rynku!
  • Pełne wsparcie konsultantów!
Oblicz składkę

W ostatnich latach rośnie liczba osób zainteresowanych dodatkowym ubezpieczeniem zdrowotnym. Jak podkreśla gazeta „Rzeczpospolita” jest to oznaka niewydolności publicznej opieki zdrowotnej. Prywatne ubezpieczenie zdrowotne jest alternatywa dla publicznej, kulejącej służby zdrowia.  

Wolimy wykupić polisę niż czkać w kolejkach do specjalistów

Osoby, które wykupują prywatne ubezpieczenie zdrowotne mają świadomość tego, że niektóre usługi w ramach prywatnych polis powinna zapewnić publiczna służba zdrowia. Jednak okresy oczekiwań są tak długie, że Polacy rezygnują z tej formy leczenia. Polisy prywatne oferują nieporównywalnie krótszy okres oczekiwana na wizytę z karem. Komercyjne polisy nie zastąpią jednak państwowej opieki zdrowotnej, mogą ją jedynie uzupełnić. Jak wskazuje „Rzeczpospolita”: „potrzebujący specjalistycznego leczenia są skazani na NFZ. Również osoby starsze i poważnie chore mają trudności z dostępem do prywatnych polis” . Dorota Bartkowska z Compensy podkreśla jednak, że: „atutem polis jest szeroki dostęp do wielu placówek ochrony zdrowia”. Podobnego zdania jest Teresa Domańska z Inter Polska, która przyznaje, że kupujący takie ubezpieczenie są świadomi, że większość świadczeń dostępnych w ich ramach należy im się z tytułu powszechnego ubezpieczenia zdrowotnego.

Co wyróżnia prywatne ubezpieczenia zdrowotne?

Umowa ubezpieczeniowa ubezpieczenia zdrowotnego skonstruowana jest w taki sposób że precyzyjnie określa czas, w jakim zakład ubezpieczeń zobowiązuje się zapewnić ubezpieczonemu dostęp do wybranego świadczenia. W przeciwieństwie do tego co oferuje nam publiczna opieka zdrowotna, prywatne ubezpieczenia zapewnia nam kontakt ze specjalistą w kilka dni. Niektóre zakłady ubezpieczeń ponadto oferują możliwość korzystania z opieki medycznej w odpowiednio przygotowanej sieci placówek – lecznic, przychodni i szpitali. Wszyscy ubezpieczyciele, również ci, oferujący ubezpieczenia zdrowotne, są podmiotami nadzorowanymi przez Komisję Nadzoru Finansowego. Dla osób, którzy w szczególny sposób chronią swoje drowie dostępny jest również z pakiet dostępem szpitali.

Ile trwa umowa?

Prywatne ubezpieczenie zdrowotne standardowo zawiera się zwykle na rok, z możliwością przedłużenia na kolejne lata. Składka opłacana jest zazwyczaj miesięcznie, a jej wysokość podobni jak w przypadku innych polis, zależy przede wszystkim od zakresu ochrony. W wariancie podstawowym znajdują się zazwyczaj konsultacje specjalistyczne, badania diagnostyczne oraz rehabilitacyjne wynikające z procesu leczenia. W dokumentach szczegółowo opisany jest zakres świadczeń gwarantowanych, w tym pełen wykaz specjalistów, lista zabiegów oraz placówek medycznych, z którymi współpracuje ubezpieczyciel. W zależności od TU, może być ich nawet kilkaset na terenie całego kraju.

Skomentuj

Jak ubezpieczyć samochód zabytkowy - wszystkie dokumenty, które musisz mieć!

Przeczytaj więcej

Ubezpieczenie domku letniskowego Czytaj więcej
Prywatne ubezpieczenie zdrowotne Czytaj więcej
Ubezpieczenie OC a Zielona Karta... Czytaj więcej
Zabrać prawo jazdy nietrzeźwym kierowcom Czytaj więcej
Przyczynienie do wypadku. Co to jest? Czytaj więcej
Krótkoterminowe assistance za granicą Czytaj więcej
Wyższe mandaty – nawet do... Czytaj więcej
Ubezpieczenie turystyczne: Co... Czytaj więcej
Ubezpiecz rower! Czytaj więcej