Skorzystaj z naszej pomocy

Szybkie rady: udany wyjazd na narty

Szukasz taniego OC?

Sprawdź najniższą cenę!

  • Porównaj cenę swojego OC i nie przepłacaj!
  • Najniższe ceny na rynku!
  • Pełne wsparcie konsultantów!
Oblicz składkę

Jedziesz na narty? 10 porad, które gwarantują udany wyjazd.

1. Wyrób Europejską Kartę Ubezpieczenia Zdrowotnego. Pamięta jednak , że EKUZ nie jest gwarantem całkowitej, bezpłatnej opieki medycznej, gdyż np. nie obejmuje kosztów ratownictwa na stoku, transportu do ośrodka zdrowia lub powrotu do kraju.
2. Ubezpiecz się. Polisa turystyczna przenosi odpowiedzialność pokrycia kosztów Twojego leczenia na ubezpieczyciela. Posiadając dodatkowe ubezpieczenie masz pewność, że nawet gdy skorzystasz z pomocy helikoptera nie będziesz musiał bać się o swój portfel.
3. Pamiętaj o NNW i OC oraz ubezpieczeniu bagażu. Polisa turystyczna to nie tylko pokrycie kosztów leczenia. Zakresem swoim obejmuje również ubezpieczenie następstw nieszczęśliwych wypadków, pokrycie szkód wobec osób trzecich i ochronę bagażu.
4. Rozszerz zakres polisy o wyjazd na narty! Miłośnikom ekstremalnych doznań polecamy dodatkowe ubezpieczenie uprawiania sportów ekstremalnych.
5. Zabierz ze sobą numer polisy i numer kontaktowy do ubezpieczalni. To pozwoli Tobie na szybszy kontakt z ubezpieczycielem.
6. Trzymaj się wyznaczonych szlaków. Tylko na specjalnych trasach obwiązuje polisa, gdy chcesz jeździć na nieoznaczonych szlakach bierzesz na siebie odpowiedzialność za ewentualny wypadek lub pamiętaj o ww. ubezpieczeniu sportów ekstremalnych.
7. Nie pij alkoholu. Wypicie alkoholu oznacza wyłączenie ubezpieczenia, czyli wszystko co się wydarzy pod jego wpływem nie dotyczy już ubezpieczyciela.
8. Przed skorzystaniem z pomocy poinformuj centrum alarmowe swojego ubezpieczyciela. Tam powinieneś dostać wszystkie instrukcje dalszego działania.
9. Zbieraj faktury. Każdy wydatek związany z leczeniem powinieneś mieć udokumentowany – wtedy łatwiej otrzymasz zwrot pieniędzy.
10. Jeśli już jesteś na narciarskim wypadzie i zapomniałeś o ubezpieczeniu, skontaktuj się z internetową agencją ubezpieczeniową – zakupić polisę możesz nawet bez wychodzenia z domu lub będą zagranicą. To pozwoli Tobie w 100% korzystać ze śniegu!


Zapisz się do naszego newslettera na SzybkiePolisy.pl, a gdy usługa wystartuje powiadomimy Cię o tym. Wszyscy, którzy zapiszą się do 31.12.2014, otrzymają od nas drobne upominki.

Aby być na bieżąco subskrybuj także nasze profile na Facebooku i Twitterze.


Skomentuj

Jak ubezpieczyć samochód zabytkowy - wszystkie dokumenty, które musisz mieć!

Przeczytaj więcej

Immunitet nie ochroni przed łamaniem... Czytaj więcej
Ubezpieczenie szyb – praktyczne... Czytaj więcej
Błędy popełniane przy zakupie polisy OC Czytaj więcej
Mandaty na raty, czyli nowy sposób... Czytaj więcej
Jak ubezpieczyć „anglika”... Czytaj więcej
Szkoda całkowita – co takiego? Czytaj więcej
10 mitów o ubezpieczeniu OC Czytaj więcej
Ubezpieczenie kosztów leczenia za granicą? Czytaj więcej
Ubezpieczenie turystyczne? Bądźcie czujni! Czytaj więcej
Czy rowerzysta ma prawo przejeżdżać... Czytaj więcej